خوش آمدید کاربر میهمان | سبد خرید | ورود به سیستم | ثبت نام

عکاسی با لامپ و چگونگی تنظیم نور دوربین

عکاسی با لامپ و چگونگی تنظیم نور دوربین

با وجود نهضت آزادی لامپ های قدیمی و عادی ، لامپ های فلورسنت کوچک ( که در ایران ما از آنها با نام لامپ کم مصرف یاد میکنیم ) راه خود را به خانه همه مردم در سراسر دنیا باز کرده اند. این لامپ ها نور بسیار به صرفه ای را هم برای عکاسی و هم برای فیلمبرداری ارائه میکنند. اما قبل از اقدام به این کار حتما مشخصات لامپ خود را بخوانید زیرا این لامپ ها با دما های مختلف نوری ( رنگ نور متفاوت ) عرضه می شوند. البته به دلیل لطف کارخانجات سازنده که مشخصات لامپ را بسیار ریز و کوچک در پایین لامپ مینویسند ، احتمالا نیاز به یک ذره بین خواهید داشت .

در حالت عادی این لامپ ها با درجه های 2700 K( بسیار نزدیک و شبیه به رنگ نور لامپ های عادی تنگستن ) ، 3000 ، 3500 ، 4000 ، 5000 ، 5500 K(منظور از Kدرجه کلوین است ) و 5500 Kرا شما میتوانید به عنوان نور روز عکاسی استفاده کنید. معمولا پیش می آید که کارخانجات سازنده مسائل گیج کننده ای و بی معنی را در مورد لامپ های خود مطرح میکنند مانند دادن اسامی از جمله " سفید نرم ،Soft White" و یا " سفید درخشان ،Bright White".

در تستی که ما با نورسنج و با تعداد زیادی لامپ از 6 کارخانه مختلف انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که همگی آنها درجه کلوین ( دمای نور ) بالاتری را نسبت به عدد اعلامی کارخانه دارا هستند ( یعنی رنگ نور به سمت آبی تمایل بیشتر دارد ) .

بدون در نظر گرفتن برند لامپ ، لامپ های 2700 Kدمایی معادل 3300 Kو یا حتی بالاتر را دارا هستند . لامپ های 5000 Kدارای دمایی معادل 5400 Kو لامپ های 5500 Kدمایی معادل 6100 Kرا دارا می باشند. همچنین در نور تمامی لامپ ها یک تون رنگی سبز مانند دیده میشود.

ما برای دوربین خود از تنظیم دستی سفیدی نور (WB) استفاده کردیم و به شما نیز پیشنهاد میکنیم که اگر از چندین لامپ میخواهید استفاده کنید همه آنها را از یک برند و با یک درجه حرارت تهیه کنید . و در صورتی که میخواهید ترکیبی از نور روز با نور لامپ داشته باشید حتما به دنبال لامپ هایی با درجه حرارت 5000 Kیا 5500Kبروید.

 

 

مصارف براکتینگ در عکاسی دیجیتال

ممکن است تصور کنید که ما میخواهیم شما را از عکاسی اصلی منحرف کنیم ، به هیچ عنوان چنین قصدی نداریم. صحبت ما به زمانی بر میگردد که براکتینگ و کارایی آن که شامل گرفتن یک عکس با نور بیشتر از نورسنجی و یک عکس با نور کمتر از نورسنجی دوربین و یک عکس با نورسنجی اصلی دوربین بود که بعدا بتوانیم نورسنجی درست تر را انتخاب کنیم ( البته نسل جدید معمولا با این واژه ها و کارایی ها آشنایی ندارند ) . به احتمال زیاد شما تصور میکنید که زمان براکتینگ گذشته و دیگر در عصر دیجیتال کارایی خاصی ندارد. ولی پیدایش تکنولوژی های جدید مانند High-Dynamic-Rangeیا به اختصار HDRهمچنان براکتینگ را پرطرفدار نگه داشته است . و نکته خوب این است که بر خلاف عکاسی با فیلم ، براکتینگ باعث هزینه اضافه برای شما نخواهد شد. یکسری اطلاعات پایه براکتینگ از این قرار است :

برای عکاسی HDRاز حالت عکاسی متوالی دوربین استفاده کنید. با وجود نرم افزار های بسیاری که برای مرتب کردن عکسها روی هم ساخته شده اند ، بهتر است که از ابتدا مرتب باشند و تا حد ممکن در زمان صرفه جویی کنیم . حتی زمانی که دوربین روی سه پایه هم هست از عکاسی متوالی استفاده کنید.

برای مشخص کردن محدوده براکتینگ برای عکس HDRاز هیستوگرام استفاده کنید.نورسنجی را به شکلی انجام دهید که در هیستوگرام سمت چپ چارت بالاترین حد را داشته باشد ، سپس نورسنجی را به شکلی انجام دهید که در هیستوگرام سمت راست چارت بالاترین حد را داشته باشد ، تفاوت بین این دو نورسنجی محدوده ای است که براکتینگ باید پوشش دهد.

برای عکاسی HDRفقط از تغییر سرعت شاتر برای براکتینگ استفاده کنید ، زیرا تغییر دیافراگم نه تنها باعث تغییر عمق میدان میشود بلکه درشارپنس عکس ها نیز تاثیر خواهد گذاشت.

همچنین شما میتوانید تنظیم کنید که براکتینگ برای کمتر یا بیشتر شدن نور، یک وجهی و یا به صورت غیر قرینه عمل کند. با تنظیم جبران نوردهی بعد از اینکه براکتینگ اتوماتیک را انتخاب کردید میتوانید نقطه صفر نورسنجی را تغییر دهید.

به عنوان فاصله استاندارد براکتینگ از 0.7 EVیا (2/3 Stop) استفاده کنید. مدیر بخش تکنیکال ما Philip Ryan–که اکثر دوربین ها یی که در تست ما هست را او تست کرده و استفاده بسیار زیادی هم از براکتینگ انجام داده –اشاره میکند که این میزان برای ایجاد تفاوت کافی است و در عین حال به قدری نزدیک هست که بتوان تنظیمات نورسنجی را با نرم افزار هم انجام داد.

با فرمت RAWعکاسی کنید . چه بخواهید از براکتینگ استفاده کنید و چه به عنوان اطمینان نورسنجی در هر صورت فرمت RAWاطلاعات بسیار بیشتری را در خود ذخیره میکند.

لطفا در صورت تمایل به استفاده از این مقاله در پایگاه اینترنتی خود و یا جای دیگری از منبع مقاله که به شکل زیر و با همین اندازه درج نمایید:

http://www.ppec.ir/?article/9

از دوستان و همکارانی که با رعایت حق تهیه مقاله به در خواست ما توجه کرده و امکان همکاری های آینده را فراهم می کنند متشکریم.

 

 

                                                                                                                                                                                       مترجم : امیر صدیق زاده